Materiał partnera

Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ – jaką wybrać?

Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna przeznaczona dla dzieci 3+? Czym różni się od urządzenia stworzonego dla dorosłych? Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+ wybrać? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w naszym artykule.

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych. To urządzenie stworzone do pielęgnacji jamy ustnej, oparte o technologię soniczną. Podczas jej pracy cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów, bakterii i resztek pożywienia.

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczki soniczne są zazwyczaj wyposażone w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, funkcje usprawniające cały proces szczotkowania zębów, a także przydatne gadżety dostępne w zestawie, takie jak końcówki wymienne czy etui podróżne. Warto dodać, iż tego typu urządzenia przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne dla najmłodszych?

Czy dzieci 3+ mogą korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Niektóre szczoteczki soniczne dla dzieci mogą być użytkowane już po ukończeniu trzeciego roku życia. Producenci tego typu przyrządów tworzą także modele dla jeszcze młodszych maluchów, jednak specjaliści nie do końca polecają tego typu rozwiązania z uwagi na wrażliwość dziąseł w tym wieku oraz dopiero kształtujący się zgryz. Należy pamiętać też o tym, że dzieci nie są w stanie same zadbać o odpowiednią pielęgnację jamy ustnej, dlatego na początku potrzebują pomocy rodziców.

Cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci 3+

Modele szczoteczek sonicznych rekomendowane młodszym użytkowników powinny wyróżniać się określonymi cechami, takimi jak mniejsza główka czyszcząca, delikatniejsze włókna, mniej intensywna praca czy tryby oraz końcówki dopasowane do dziecięcych potrzeb i możliwości. Dodatkowo ważne jest to, aby szczoteczka soniczna dla dzieci charakteryzowała się atrakcyjnym designem, który zachęci do częstego mycia ząbków.

Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+ wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+ warto wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona jest od kilku czynników, w tym od zasobności naszego portfela, zawartości zestawu, liczby trybów pracy oraz końcówek wymiennych, a także od obecności przydatnych funkcji.

Szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka, które ukończyło trzeci rok życia? Koniecznie sprawdź parametry modelu Smilesonic Kids, który jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż posiada tylko jeden przycisk służący do wszystkiego. Urządzenie oferuje dwa tryby pracy, czyli Clean i Sensitive, w których główka czyszcząca wykonuje odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę. Pierwszy przeznaczony jest dla starszych, a drugi dla nieco młodszych dzieci. Oprócz tego końcówki wymienne do szczoteczki są miękkie i delikatne, a zastosowane w niej timery nauczą Twoje dziecko szczotkować zęby odpowiednio długo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opisywanego modelu szczoteczki sonicznej dla dzieci, odwiedź tę stronę: https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/. Warto wspomnieć również o wydajnej baterii litowej, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. Koszt całego zestawu, w którym znajdują się m.in. dwie głowice czyszczące, to nieco ponad 200 złotych.

Czytaj także: Pływalnia Winogrady już otwarta. Z ograniczeniami, ale będą atrakcje

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl