Kraj

Świąteczne piosenki 2023. Słuchacie tych piosenek w święta?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy melodie świąteczne zaczynają zapełniać przestrzeń dźwiękową. Spotify, jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych, podzielił się zestawieniem najczęściej słuchanych piosenek i artystów, które towarzyszą nam w tym magicznym okresie. Czy klasyki zawsze są na topie, czy może pojawiają się nowe hity?

W Polsce melodie świąteczne rozbrzmiewają od listopada, a popularność świątecznych playlist na Spotify wzrosła o imponujące 1400 proc. w porównaniu do początku grudnia. Wśród najchętniej słuchanych piosenek dominują klasyki, takie jak „Last Christmas” od Wham! z 1984 roku czy „All I Want for Christmas Is You” w wykonaniu Mariah Carey z 1994 roku.

Michael Bublé na globalnym tronie w święta

Na skalę globalną króluje jednak Michael Bublé, który niekwestionowanie jest najczęściej słuchanym artystą w okresie świątecznym na Spotify. Jego album ze świątecznymi utworami zdobył miano najczęściej streamowanego w tym sezonie. Mimo to, Mariah Carey trzyma się mocno na szczycie listy najczęściej słuchanych utworów ze swoim hitem „All I Want for Christmas Is You”. Co ciekawe, spośród piosenek wydanych w ostatnich pięciu latach, „Merry Christmas” autorstwa Eda Sheerana i Eltona Johna zdobywa miano najczęściej słuchanego utworu świątecznego na świecie.

Jeśli chcesz w pełni wczuć się w atmosferę świąteczną, warto sięgnąć po przygotowane przez Spotify playlisty, takie jak „Idą Święta”, „Świąteczne Przeboje”, „Christmas Hits” czy „Christmas Classics”.

Najpopularniejsze utwory w Polsce i na świecie

W Polsce najczęściej słuchane piosenki to klasyki, takie jak „Last Christmas” od Wham!, „All I Want for Christmas Is You” w wykonaniu Mariah Carey, „Snowman” Sii, „Rockin’ Around The Christmas Tree” Brendy Lee oraz „Jingle Bell Rock” Bobby’ego Helmsa. Na liście pojawia się jeszcze piosenka pt. „Santa Tell Me” Ariany Grande.

Najczęściej słuchanymi artystami w Polsce są Mariah Carey, Michael Bublé, Sia, Wham! oraz Ariana Grande. Na świecie liderem pozostaje Michael Bublé, a za nim plasują się Mariah Carey, Bing Crosby, Ariana Grande i Frank Sinatra.

Zobacz najczęściej słuchane piosenki w Polsce:

 1. Last Christmas” – Wham! (1984)
 2. All I Want for Christmas Is You” – Mariah Carey (1994)
 3. Snowman” – Sia (2017)
 4. Rockin’ Around The Christmas Tree” – Brenda Lee (1958)
 5. Jingle Bell Rock” by Bobby Helms (1957)

Najczęściej słuchane piosenki na świecie:

 1. All I Want for Christmas Is You” – Mariah Carey (1994)
 2. Last Christmas” – Wham! (1984)
 3. Rockin’ Around The Christmas Tree” – Brenda Lee (1958)
 4. Jingle Bell Rock” – Bobby Helms (1957)
 5. Santa Tell Me” – Ariana Grande (2014)

Sprawdź najczęściej słuchanych artystów w Polsce:

 1. Mariah Carey
 2. Michael Bublé
 3. Sia
 4. Wham!
 5. Ariana Grande

Najczęściej słuchani artyści na świecie:

 1. Michael Bublé
 2. Mariah Carey
 3. Bing Crosby
 4. Ariana Grande
 5. Frank Sinatra

Czytaj też: Ostatni dzień Galerii Malta w Poznaniu. Poznaniacy żegnali ją przed wyburzeniem

fot. Łukasz Gdak
Źródło: Spotify.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl