Ostatni dzień Galerii Malta w Poznaniu. Poznaniacy żegnali ją przed wyburzeniem

To dzisiaj symboliczny moment dla mieszkańców Poznania, zwłaszcza tych, którzy przez lata związani byli z Galerią Malta. Po wielu latach istnienia nad Jeziorem Maltańskim, galeria przestanie pełnić funkcje handlowe i rekreacyjne. Wkrótce rozpocznie się proces jej wyburzania. Z tej okazji jeden z mieszkańców zorganizował specjalne „Pożegnanie Galerii Malta”. Zachęca do wspólnego spędzenia ostatniego dnia tego symbolicznego miejsca.

Koniec Galerii Malta jest nieunikniony. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o jej zburzeniu, a ostatni seans w Multikinie zaplanowano na 17 grudnia. Ostatecznym akcentem będzie zamknięcie klubu sportowego Malta Squash dzień później, 18 grudnia. W związku z tym, jeden z mieszkańców Poznania postanowił uczcić to miejsce, które przez kilkanaście lat było świadkiem wielu wydarzeń i spotkań, Zorganizował wydarzenie „Pożegnanie Galerii Malta”.

Zaproszenie do wspólnego wspominania: ostatnia okazja przed zamknięciem

Pan Paweł, organizator wydarzenia zachęca mieszkańców do odwiedzenia Galerii Malta w jej ostatnim dniu funkcjonowania. Na Facebooku stworzył wydarzenie, które odbędzie się 17 grudnia w godzinach 10-21. W swoim wpisie pan Paweł pisze, że to „ostatnia okazja, żeby przejść się jeszcze dobrze znanymi kątami i w przedświątecznym nastroju powspominać lata swojej młodości oraz świetności tego miejsca”.

„Kończy się kawałek historii tego miasta”

Organizator apeluje do mieszkańców, aby zrobili przerwę w przedświątecznych zakupach i przyłączyli się do ostatniego seansu w Multikinie Malta czy też partyjki squasha. Zachęca także do wspólnego spędzenia czasu nad Jeziorem Maltańskim, posiedzenia przy fontannie czy zrobienia pamiątkowych zdjęć. Jego słowa brzmią jak zaproszenie do wspólnej refleksji nad końcem pewnego etapu w historii miasta.

Dzisiaj, w niedzielę, 17 grudnia, Galeria Malta jest miejscem, gdy mieszkańcy jeszcze raz mogą zanurzyć się w atmosferze tego miejsca, zanim stanie się ono przeszłością.

Czytaj też: Dzisiaj ostatnia niedziela handlowa 2023 r. Które sklepy są otwarte?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl