Św. Marcin – zobacz nowe latarnie

Prace na Św. Marcinie jeszcze trwają, ale stanęły już tam nowoczesne latarnie.

Św. Marcin może być przykładem tego, jak wiele w przestrzeni miasta zmienia oświetlenie. Nowoczesne latarnie nadały temu, zaniedbanemu wcześniej miejscu, zupełnie nowy charakter.

Św. Marcin przechodzi teraz gruntowną rewitalizację. Zupełnie zmieni się funkcja tej przestrzeni, która zwrócona zostanie pieszym. Każde nowoczesne europejskie miasto dostosowuje przestrzeń swojego centrum dla pieszych – teraz czyni to także Poznań.

Źródło:Twitter/Mariusz Wiśniewski

Już koncentrujemy się na kolejnych etapach Projektu Centrum. W połowie przyszłego roku zamierzamy rozpocząć prace na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Św. Marcin i Towarowej, gdzie budowany będzie między innymi prawoskręt tramwajowy. Przebudowany będzie także odcinek od ul. Gwarnej w stronę Zamku oraz od ul. Ratajczaka do al. Marcinkowskiego – mówi Mariusz Wiśniewski, pierwszy z-ca prezydenta Poznania

Przebudowa ul. Św. Marcin to obecnie największe działanie rewitalizacyjne prowadzone w Poznaniu. Zakłada nie tylko przebudowę ulic i chodników w dużej części śródmieścia, zmianę infrastruktury podziemnej, ale także wsparcie inicjatyw społecznych i gospodarczych ożywiających ulicę.

Prace na Św. Marcinie zakończą się w najbliższych tygodniach

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl