Suchocka i Byrt za Wawrykiewiczem

ARTYKUŁ SPONSOROWANY 

Była premier RP, były prezes MTP oraz wybitna reżyserka, znane aktorki i aktorzy, dyplomaci i muzycy oraz wiele innych osób wyraziło przed tymi wyborami swoje zdanie o tym, na kogo warto zagłosować. Wszyscy wymieniają konkretne nazwisko do zaznaczenia na karcie wyborczej 26 maja! Wskazują na mec. Michała Wawrykiewicza.

Współtwórca Inicjatywy Wolne Sądy i adwokat zaangażowany w obronę zwalnianych przez PIS polskich sędziów zdobył oficjalne poparcie Agi Zaryan, Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Radziwiłowicza czy Krzysztofa Materny. Swoją rekomendację dla Michała Wawrykiewicza wyrazili także… była premier RP Hanna Suchocka i były prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt.

Myślę, że to świetnie, że On kandyduje z Poznania, z takiego miasta, które ceni sobie praworządność i które rozumie czym jest państwo prawa. Głosujcie na naszego kandydata, Michała Wawrykiewicza– mówi Hanna Suchocka.

Ten młody, posiadający przed sobą wspaniałą przyszłość adwokat, jest liderem obrońców polskiej konstytucji, polskiego sytemu prawa. Tacy jak On będą Polskę reprezentować najlepiej – powiedział Andrzej Byrt.

Michała Wawrykiewicza poparli także Filip Bajon czy Krystyna Kofta. Z koli Agnieszka Holland podkreśla, że:

 Michał nie jest członkiem żadnej partii politycznej, wystawił go do wyborów ruch obywatelski. I przez ostatnie trzy lata udowodnił swoje kompetencje właśnie jako obywatel, jako prawnik, jako człowiek, który wytrwale i odważnie dąży do tego, żeby w Polsce znowu zapanowała praworządność.

Odwagę, jako cechę niezbędną w walce o interes Polski i Polaków, podkreślał również Piotr Fronczewski.

Ufam Michałowi i namawiałbym Państwa byście również obdarzyli go zaufaniem. To jest odważny gość, szalenie kompetentny, co jest coraz rzadszym zjawiskiem – tak do głosowania na Michała Wawrykiewicza namawia Piotr Fronczewski.

Mocne słowa poparcia padły też z ust innej ikony polskiego aktorstwa, Stanisława Tyma.

Dziś Państwo przecież wiedzą, jaka to fala błotnistego tsunami zalewa i cały polski wymiar sprawiedliwości i konstytucję i prawa obywatelskie. Dobrze będzie mieć w Parlamencie Europejskim obrońcę tych wartości – tak o mec. Michale Wawrykiewiczu mówi Stanisław Tym.

Swojego poparcia wielkopolskiemu kandydatowi do Parlamentu Europejskiego udzielili także były polski ambasador w USA Ryszard Schnepf czy znany cukiernik i matematyk profesor Andrzej Blikle. Film poparcia na Michała Wawrykiewicza opublikował też Zbigniew Hołdys.

Walczy o nasze prawa dziś, teraz, tu! I taki ktoś jest nam potrzebny w Brukseli. Wtedy będziemy bezpieczniejsi – twierdzi Zbigniew Hołdys.

Michał Wawrykiewicz jest kandydatem obywatelskim na liście Koalicji Europejskiej i startuje z numerem 5.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl