Łoś w centrum Poznania! (aktualizacja)

Łoś w centrum miasta – to nie żart — napisali na swoim fejsbukowym profilu strażnicy miejscy z Poznania. Trwa akcja wywiezienia zwierzęcia z miasta. 

Jak informują strażnicy miejscy — strażnicy z Eko Patrolu otrzymali zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych przy ulicy Górniczej biega łoś. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Zwierzę w stresie przemieszczało się, a ostatecznie przeskoczyło 1.5-metrowy płot jednej z posesji przy ulicy Promienistej. Powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz poznańskie Zoo.

fot. straż miejska w Poznaniu

Strażnicy pilnują spłoszonego łosia. Na miejsce ma przyjechać weterynarz i podać zwierzęciu środek nasenny, a następnie łoś zostanie przewieziony w odległe miejsce do lasu.

AKTUALIZACJA 

Na miejsce przyjechał weterynarz, przy pomocy specjalnej strzały udało się podać zwierzęciu środek nasenny.

AKTUALIZACJA 

Jak informuje Przemysław Piwecki rzecznik straży pożarnej w Poznaniu – okazało się, że to samica łosia – klępa. Została szczęśliwie uśpiona. Jest wyczerpana, pod opieką weterynarza, ma podawane płyny. Teraz czeka ją daleka droga, gdyż do lasów w okolicy Chodzieży – miejsce to uzgadniali pracownicy WZKiB UMP. Dziękuję wszystkim za współpracę i proszę o trzymanie kciuków, ażeby bezpiecznie dotarła do środowiska naturalnego. Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Ogrodu Zoologicznego i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w pomoc.

fot. straż miejska w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl