Wielkopolska

Strzelanina pod centrum handlowym. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA]

Pod jednym z wielkopolskich centrów handlowych policja oddała strzały w kierunku podejrzanego. Mężczyzna został ranny. Trafił do szpitala.

Wągrowiec

We wtorkową noc, 26 marca, ochroniarz z jednego ze sklepów znajdujących się w centrum handlowym Karuzela w Wągrowcu zadzwonił pod numer alarmowy i powiadomił służby, że sklep padł ofiarą złodzieja alkoholu. Miało dojść miedzy nimi do szarpaniny.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zauważyli podejrzanego w pobliżu wągrowieckiej obwodnicy, znajdującej się blisko tej galerii. Rozpoznanie go nie było trudne, ponieważ mężczyzna ubrany był w charakterystyczny strój roboczy.

– W trakcie interwencji wobec 24-letniego mężczyzny doszło do sytuacji, w której policjanci użyli broni palnej – poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Mężczyzna został ranny w nogę. Funkcjonariusze udzielili mu natychmiastowej pomocy, a następnie wezwali karetkę. Ta przetransportowała go do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Stan jego zdrowia nie zagraża życiu.

– Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, jego dokładny przebieg, z uwagi na podejrzenie zaistnienia przestępstw znieważenia oraz czynnej napaści na policjanta, są przedmiotem prowadzonego przez prokuraturę śledztwa. – dodał Borowiak.

Czytaj także: Zaczepiał 11-letnią dziewczynkę. Teraz szuka go policja. Rozpoznajesz?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl