Strażak ochotnik potrzebuje pomocy

Zawsze to on pomagał, teraz sam potrzebuje pomocy. 21-letni strażak ochotnik Jędrzej Mikulski z zachorował na raka jąder. Jego znajomi zbierając pieniądze by pomóc przyjacielowi walczyć z tym trudnym przeciwnikiem.

Mając 14 lat, Jędrek wstąpił w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej w podpoznańskim OSP, w którym służy do dziś. Od roku pracuje jako operator numeru alarmowego 112 oraz poszerza swoją pasję, studiując ratownictwo medyczne. Niestety niespełna kilka tygodni temu jego życie zmieniło się o 180 stopni. 13 października tego roku wykryto u niego guza.

Rano obudził go miażdżący i rozrywający ból pachwiny, który zaniepokoił go i zmusił do pojechania na najbliższy SOR. Ból ustąpił, lecz myśl o niepokojącej sytuacji została mu z tylu w głowie i zdecydowała o przebadaniu się u urologa. Lekarz po dokładnym USG zobaczył guza, który znajdował się na prawym jądrze. Po przekazaniu mu tych informacji zaproponował operację, która miała na celu usunięcie jądra – informują jego przyjaciele, którzy założyli zbiórkę na portalu siepomoga pl.

Wynik badania histopatologicznego wykazał, że to złośliwy nowotwór! Niestety po wycięciu guza wyniki nadal dobrze nie rokowały. Zaproponowano 3 rozwiązania: dalszą obserwację, radioterapię i chemioterapię. Po wielu rozmowach Jędrek zdecydował się na chemioterapię, mimo tego, jakie konsekwencji za sobą niesie ta forma leczenia. Jędrzej ma nadzieję, że jego młody i silny organizm zniesie tę wyniszczającą formę leczenia. 

To takie niesprawiedliwe, że tak dobra osoba, tak bardzo potrzebna światu, zachorowała na złośliwy nowotwór! Postanowiliśmy zgłosić zbiórkę, by pomóc naszemu przyjacielowi walczyć z tym trudnym przeciwnikiem i bardzo prosimy o wsparcie – piszą przyjaciel.

Więcej informacji o zbiórce na pomoc strażaka – ochotnika można znaleźć pod adresem https://www.siepomaga.pl/jedrzej-mikulski?fbclid=IwAR1OX4-EusbTcpEP2q_kUyTNNJIzcL_GejzZw7u4bddBi4p7nTCd4PRvQ14

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl