Straż graniczna zatrzymała 4 poszukiwanych

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. To obywatele Polski.

ZATRZYMANY ZA PASERSTWO I KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

W piątek 3 marca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku zatrzymali 50-letniego Polaka, który był poszukiwany listem gończym za paserstwo oraz kradzież z włamaniem. Mężczyźnie grozi rok pozbawienia wolności, a za niezapłacenie grzywny w wysokości blisko 3 tysięcy złotych nałożono na niego zastępczą karę 27 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu został skierowany do aresztu śledczego.

KOLEJNI ZATRZYMANI

Funkcjonariusze zatrzymali także innych poszukiwanych w piątek i sobotę (3 i 4 marca). To zasługa straży granicznej mającej placówki w Zielonej Górze-Babimoście (wylegitymowali 33-letniego mieszkańca, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, za uchylanie się od płacenia alimentów ma trafić do więzienia) oraz w Tuplicach (wylegitymowali Polaka poszukiwanego przez organy ścigania, także w tym przypadku powód to uchylanie się od płacenia alimentów). Zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policji.

PRZYLECIAŁ Z WYSP I ZOSTAŁ ZATRZYMANY

W niedzielę do Poznania z Wielkiej Brytanii przyleciał 41-letni Polak. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy, po zapoznaniu się z jego dokumentami, podali, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, ma odbyć karę roku pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. On również został przekazany policji.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl