Rusza remont chodnika na ul. Wyspiańskiego

W środę 8 marca ruszy remont chodnika na ul. Wyspiańskiego. Prace będą prowadzone po obu stronach ulicy, pomiędzy ul. Matejki a ul. Głogowską.

NOWY CHODNIK

Remont chodnika był konieczny z uwagi na jego zły stan techniczny. Problemy były szczególnie w miejscach parkowania aut.

– Od strony budynków powstaną pasy kompensacyjne z kostki kamiennej. Zjazdy do posesji zostaną wykonane z kostki kamiennej (materiał z rozbiórki). Wyregulowane będą także ułożone krawężniki. Koszty remontu można pokryć dzięki 400 tysiącom złotych, które pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ODTWORZENIE ZIELENI

Gdy zakończą się prace brukarskie, będzie można przejść do odtworzenia przyulicznej zieleni. Posadzone zostaną drzewa, łącznie siedem, a gdzieniegdzie mają być także krzewy, trawy ozdobne i byliny.

KIEDY I JAKIE UTRUDNIENIA W RUCHU?

Miejski Inżynier Ruchu podaje, że należy przygotować się na utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych od 7 marca (konieczność przygotowania terenu do rozpoczęcia prac) do 31 maja, na jednokierunkowym odcinku ul. Wyspiańskiego (od ul. Matejki do ul. Głogowskiej). Na całym remontowanym odcinku czasowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Kierowcy powinni uważać na bieżące oznakowanie i pamiętać o opuszczeniu miejsc, które teraz będą objęte zakazem.

PRZYSTANEK GDZIE INDZIEJ

Tam gdzie będą trwały prace, piesi zmuszeni będą chodzi drugą stronę ulicy. W trakcie prac przystanek autobusowy będzie przesunięty w stronę ul. Głogowskiej. Dojazd i dojście do posesji pozostaną bez zmian. Zmianie nie powinny ulec aktualne ograniczenia prędkości pojazdów, które wynoszą 30 km/godz. 

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl