Startuje Poznań Sand Festival

W Poznaniu rozpoczyna się pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej. 500 ton piasku, 10 artystek zmieni w 8 wyjątkowych dzieł sztuki. Efekty ich pracy będzie można podziwiać do końca sierpnia nad jeziorem Maltańskim.

– Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta, powiedział portalowi poznan.pl — mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Motywem przewodnim rzeźb są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Ostateczny wygląd dzieł do końca wydarzenia pozostanie tajemnicą. Prace nad nimi rozpoczną się 15 lipca na Termach Maltańskich i potrwają do 23 lipca. Same rzeźby będzie można podziwiać do końca sierpnia — wieczorami będą one dodatkowo podświetlone.

hotel dla psów w Poznaniu

W weekendy począwszy od końca lipca, każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako rzeźbiarz. Dla najmłodszych odbędą się m.in. warsztaty podczas których, pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki, mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl