Stara Rzeźnia ma być „zielona”. Będzie wykorzystywać deszczówkę

Stara Rzeźnia w Poznaniu przechodzi gruntowny remont. Zabytkowy obiekt nie ma już być jednie betonowym placem. Wykonawca zapowiedział, że teren zielony będzie stanowił 30% całości przestrzeni.

Stara Rzeźnia będzie zielona

Trwają prace remontowe trzech pawilonów Starej Rzeźni. Odnowione będą budynki przy wejściu głównym. Całość kompleksu ma odzyskać dawny blask. Dotychczas większość powierzchni zewnętrznej stanowił beton. Generalny wykonawca remontu zapowiedział, że po remoncie, teren Starej Rzeźni ma stać się bardziej zielony. Budynki będą spełniać normy ekologiczne, a zieleń ma stanowić 30% kompleksu. Ponadto zebrana deszczówka będzie wykorzystywana na miejscu.

– W dobie powszechnej ściemy pseudoekologicznej i green-washingu, my nie idziemy na skróty – czytamy na FB Starej Rzeźni. – Wkładamy o wiele więcej pracy w budowę, niż by się mogło wydawać z pozoru. Do rewitalizacji podchodzimy tak, jak budowniczowie zakładu przed ponad 100 laty: stosowali tak solidne materiały, że dziś wciąż możemy z nich korzystać, co ma także spore znaczenie dla ekologii.

Wykonawcy zapewniają, że wykorzystują materiały materiały pochodzący z rozbiórki, w tym piasek z wykopu oraz stal konstrukcyjną, jeśli jeszcze nadają się do użycia. Chcą w ten sposób ograniczyć ślad węglowy. Ponadto, planują zachować rosnące na miejscu drzewa. Można liczyć też na dodatkowe nasadzenia.

Czytaj także: Pojemniki na odzież. ZDM usuwa je z ulic Poznania | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl