Będzie się działo! Pokazy lotnicze powracają do Poznania

Już 18 i 19 maja w Poznaniu odbędzie się impreza lotnicza, na którą ściągać będą tłumy fanów lotnictwa z całej Polski. Bilety na SempAIR Optimi Show warto kupić jak najszybciej. Ich liczba jest limitowana.

– W zeszłym roku policzyliśmy sobie ile, lat już funkcjonujemy tutaj na Krzesinach i wyszło nam, że w tym roku będziemy obchodzili okrągłą 70 rocznicę – mówił podczas piątkowej konferencji płk pil. Łukasz Piątek z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach.

– Po spotkaniu z panem prezesem Ławicy Grzegorzem Bykowskim, który powiedział mi, że Ławica w tym roku będzie obchodziła 111 rocznicę powstania, jako najdłużej cały czas działające lotnisko cywilne, stwierdziliśmy, że połączymy obchody rocznicowe razem – dodaje Piątek.

Właśnie dlatego impreza odbędzie się nie na Ławicy, jak to dotychczas bywało, ale na Krzesinach. Lotnisko cywilne obsługuje w tej chwili zbyt duży ruch samolotów pasażerskich, by organizować tu pokazy lotnicze. Zresztą wojskowa baza lotnicza jest ciekawsza, bo niedostępna na co dzień.

SempAIR Optimi Show to gratka dla fanów lotnictwa

– Samoloty cywilne są bardzo wygodne, ale to, co naprawdę ciekawe to wszystko to, co mamy na Krzesinach – przyznaje wiceprezes poznańskiej Ławicy Grzegorz Bykowski.

– Pierwsze airshow zorganizowaliśmy w Poznaniu w 2015 r. i okazało się ono wielkim sukcesem. Teraz powracamy do organizacji tej ciekawej imprezy – mówi Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Fot. MJ

Co więc nas czeka w tym roku na SempAIR?

Przede wszystkim pokazy statków lotniczych – w powietrzu i na ziemi. W akcji zobaczymy min. ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, F-16 Tiger DEMO Zespół Akrobacyjny ORLIK, M – 346 Bielik oraz przelot samolotu F-A 50. Nie zabraknie samolotu Hercules C-130. W ramach dynamicznych pokazów na ziemi zaprezentowany zostanie m.in. taki sprzęt jak czołg Abrams czy haubica samobieżna KRAB. Będzie też wyrzutnia artyleryjską WR – 40 LANGUSTA.

– SempAIR Optimi Show będzie niepowtarzalną okazją do zaprezentowania sprzętu wojskowego i uzbrojenia, które znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego. Pojawią się takie pojazdy jak Poprad – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy klasy VSHORAD, Makieta wyrzutni pplot STRZELEC plot, czy samochód opancerzony Oshkosh M-ATV. Sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie zaprezentują również m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Komenda Miejska Policji w Poznaniu – informuje organizator.

Właśnie wystartowała sprzedaż biletów. Jest mocno ograniczona. W puli znajduje się tylko 10 tysięcy biletów na każdy z pokazowych dni. Można je kupić tylko przez internet. Cena biletu to 40 zł i zawiera ona również przejazd pociągiem, który zabierze fanów lotnictwa z poznańskiego dworca głównego prosto na lotnisko Krzesiny. Można przyjechać także samochodem. W tym przypadku za bilet i miejsce parkingowe trzeba zapłacić 200 zł. Na teren bazy wojskowej nie będą wpuszczane osoby, które przyjdą pieszo. Bilety można kupić tutaj. Więcej informacji o SempAIR Optimi Show znajdziecie tutaj.

Fot. MJ

Czytaj też: Z Poznania znikną nielegalne pojemniki na odzież

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl