Stanął w centrum, ale nie łatwo go zauważyć. Każdy może z niego korzystać

W tym miejscu mieszkańcy będą mogli grać, wspólnie spędzać wolny czas i uprawiać sporty. Przy ulicy Solnej w Poznaniu powstał budynek, który służyć będzie poznańskim sportowcom amatorom i po prostu poszukującym wypoczynku.

Budynek stanął wśród kasztanów w ogrodzie jordanowskim, który jest jedną z ulubionych przestrzeni mieszkańców Starego Miasta. Nowy obiekt będzie pełnił funkcję zaplecza sportowego. Ma sale, świetlice, toalety i prysznice. Będą tam odbywały się zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W planach są aktywności fizyczne i warsztaty kreatywne.

– Nowy budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. W środku zainstalowane zostały urządzenia sanitarne: prysznice, umywalki, toalety. Pozostała przestrzeń jest gotowa do umeblowania i wyposażenia. Przewidziano w niej szatnie, świetlice i magazyn. Na zewnątrz wybudowany został podjazd dla osób poruszających się na wózkach oraz chodnik prowadzący do budynku – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. poznan.pl

Nowy budynek w ogrodzie jordanowskim składa się z dwóch części. Jedna z nich jest również tarasem, który w cieplejsze dni stanowi dodatkową przestrzeń dla mieszkańców. Całość ma prawie 190 metrów kwadratowych, a pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na terenie ogrodu jordanowskiego na Starym Mieście znajdują się również boiska do koszykówki, siatkówki oraz gry w piłkę.

fot. poznan.pl

Czytaj także: Poznań Główny w czołówce. TOP 3 najpopularniejszych stacji kolejowych | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl