Spotkanie adaptacyjne dla niepełnosprawnych studentów

Gdzie znaleźć przydatne książki?, W jakim miejscu zjeść smaczny i niedrogi obiad?, W którym budynku odbywają się zajęcia? – to tylko niektóre z wielu pytań, jakie na początku października zadają sobie nowo przyjęci studenci I roku. Wśród nich jest także grupa osób, dla których równie istotne są pytania o dostępność windy w budynku czy możliwość nauki języka, gdy nie słyszy się lektora. To właśnie dla studentów z niepełnosprawnościami, którzy rozpoczynają przygodę z uczelnią, przygotowane zostało Spotkanie Adaptacyjne, które potrwa od 24 do 27 września.

Celem spotkania jest zaprezentowanie nowo przyjętym studentom wsparcia, jakie oferuje uniwersytet osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Studenci odwiedzą m.in. Bibliotekę Książki Mówionej, Multimedialną Pracownię Nauki Języków Obcych, Poradnię Psychologiczną i Szkołę Wychowania Fizycznego i Sportu. W trakcie spotkania poznają rozwiązania wspierające osoby nie(do)słyszące i nie(do)widzące, przystosowanie uczelni dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz dostępne na UAM wsparcie psychologiczne.

Studenci będą mieli okazję zapoznać się z przestrzenią miasta Poznania, komunikacją miejską, odwiedzą także m.in. Rektorat, Pływalnię Uniwersytecką i wiele innych obiektów. Drugiego dnia uczestnicy spotkają się w Sali Senatu z prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Bogumiłą Kaniewską.

hotel dla psów w Poznaniu

Zgłoszenia studentów przyjmowane są pod adresem: biuro.lider.piter@gmail.com

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl