Piłkarskie derby Poznania zamknięte dla kibiców

Mimo międzynarodowej przerwy reprezentacyjnej, emocje w poznańskim futbolu nie opadają. Piłkarze Lecha Poznań szykują się do towarzyskiego starcia z lokalnym rywalem, Wartą Poznań. Derby stolicy Wielkopolski z reguły zapewniają dodatkowe sportowe emocje, choć niestety sparing zostanie zamknięty dla kibiców i mediów.

John van den Brom, trener Lecha Poznań postanowił wykorzystać okres przerwy reprezentacyjnej do rozegrania meczu kontrolnego. To już drugi taki sparing w ostatnich dwóch miesiącach, po październikowym starciu z Miedzią Legnica, które Lech zakończył zwycięstwem 3:2. Teraz przeciwnikiem będzie Warta Poznań, lokalny rywal, co sprawia, że derby zapowiadają się szczególnie interesująco.

Historia derbów

Warta i Lech Poznań spotkali się już w tym sezonie na ligowych boiskach. Lech Poznań wygrał spotkanie 2:0. Teraz oba kluby staną do rywalizacji na Enea Stadionie, ale na jednym z boisk treningowych. Warta poznała smak gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, a konfrontacja z czołowym zespołem PKO BP Ekstraklasy będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Termin sparingu

Mecz odbędzie się 16 listopada, czyli w czwartek, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 11. Niestety dla kibiców i przedstawicieli mediów, towarzyskie derby pozostaną zamknięte. Relacje na żywo z wydarzenia będzie można śledzić na oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań, a także w mediach społecznościowych klubu.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Dyskutowano o przyszłości żużla w Poznaniu. Czy jest on potrzebny?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl