Śnieżyce w tym roku wyjątkowo wcześnie. Gdzie i kiedy je zobaczyć?

Przez wyjątkowo wysokie temperatury w lutym, śnieżyce w tym roku zakwitły prawie miesiąc wcześniej. Można je zobaczyć już w ten i kolejne weekendy.

Wyjątkowo wcześnie

Nadleśnictwo Łopuchówko poinformowało, że znaczna część śnieżyc w rezerwacie Śnieżycowy Jar już rozwinęła kwiaty. Leśnicy przewidują, że pełny zakwit wystąpi w przyszłym tygodniu. To wyjątkowo wczesna pora dla tych kwiatów. Zwykle zakwitają one dopiero pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Turyści

Przez wyjątkowo wysokie temperatury w lutym śnieżyce można jednak oglądać już teraz. W niedzielę, a także w weekendy 9-10 oraz 16-17 marca rezerwat będzie otwarty dla zwiedzających. Leśnicy przypominają, aby na zwiedzanie zabrać ze sobą mapę terenu, jedzenie, wodę do picia, worek na śmieci i wygodny strój terenowy, w tym odpowiednie obuwie, umożliwiające wygodne poruszanie się po błocie.

Gdzie zaparkować?

Turyści przyjeżdżający do rezerwatu samochodami, swoje pojazdy zostawić mogą przy lesie od strony Uchorowa, a także od strony wsi Szymankowo oraz we wsi Starczanowo. Leśnicy przypominają jednak, aby kierowcy parkowali w taki sposób, by  możliwy był przejazd innych użytkowników drogi w tym służb ratunkowych.

Czytaj także: Miał zaniki pamięci i był zagubiony. Pomogła kasjerka

Źródło: Nadleśnictwo Łopuchówko

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl