Snajper zatrzymany

Policjanci zatrzymali snajpera który ostrzelał min budynek wydziału historycznego UAM. Jak ustalili policjanci w ciągu trzech miesięcy poznaniak popełnił dziewięć przestępstw. Teraz za to co zrobił, odpowie przed sądem. 

22 czerwca br. wieczorem jedna z pracownic ochrony usłyszała huk i zobaczyła odjeżdżające czerwone kombi. Również kolejny z pracowników uczelni zauważył podobny samochód w pobliżu kampusu. Następnego wieczora policjanci przyjechali w pobliże uczelni na patrol. W pewnym momencie zauważyli samochód, podobny do tego, którym mógł jeździć potencjalny sprawca. Kierowca został zatrzymany do kontroli. W bagażniku policjanci znaleźli pistolet wiatrówkę, zapas metalowych kulek i pojemniki ze sprężonym powietrzem. Kierowca – 33-letni mieszkaniec Poznania został zatrzymany.

fot. policja

Z tego co ustalili policjanci wynika, że 33-latek od marca do czerwca br. strzelał z broni na metalowe naboje kulkowe m.in. do budynku UAM na Morasku. Tam powybijał szyby w uczelnianych salach oraz gabinetach wykładowców. Zniszczył także kilka osiedlowych wiat przystankowych. Poznaniakowi postawiono dziewięć zarzutów dotyczących uszkodzeń mienia z narażeniem życia człowieka lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

 

kontakt   

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl