Oprawcy przed sądem. Bili i gwałcili

W poznański sądzie, rozpoczął się dziś proces 4 mężczyzn, którzy oskarżeni są o to, że brutalnie pobili i zgwałcili 35-letnią bezdomną kobietę. Pawłowi G., Bartłomiejowi J., Sebastianowi R. i Robertowi S. grozi do 12 lat więzienia.  

Dwóch jest oskarżonych o gwałt, dwóch o pobicie. Wszyscy usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy ciężko pobitej kobiecie. Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec lutego przy ul. Garncarskiej w Poznaniu. To wtedy 35-latka spotkała na ulicy swoją koleżankę. Ta zaproponowała, by poszli do mieszkania jednego z jej kolegów przy ul. Garncarskiej na imprezę .

Gdy koleżanka wyszła, kobieta została w mieszakaniu na noc sama. Rano do mieszkania przyszli oprawcy. Najpierw dwóch z nich skatowało kobietę a później dwójka innych ją zgwałciła. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Przeszła dwie poważne operację. Do dziś nie chodzi i nie mówi. Potrzebuje stałej opieki.

Proces, który się dziś rozpoczął, ze względu na dobro pokrzywdzonej i jej rodziny będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wszyscy oskarżeni przebywają cały czas w areszcie. Za to co zrobili grozi im do 12 lat więzienia.

 

kontakt

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl