Skandaliczne zachowanie kierowcy w centrum Poznania. Zablokował chodnik i poszedł

Co najmniej 3 wykroczenia popełnił kierowca, który w centrum Poznania zaparkował swój samochód na środku chodnika i poszedł. Zablokował w ten sposób przejście pieszym, którzy musieli skorzystać z trawnika.

ZABLOKOWAŁ PRZEJŚCIE

O sytuacji poinformował na Twitterze profil Rowerowe Sygnały. Na ulicy Królowej Jadwigi przy budynku Akademii Wychowania Fizycznego, ktoś zaparkował samochód dostawczy na środku chodnika. Kierowca całkowicie zablokował przejście pieszym, a później opuścił pojazd i odszedł. Fiat miał bydgoskie tablice rejestracyjne.

ZAGROŻENIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Piesi, aby ominąć samochód, musieli przechodzić po pobliskim trawniku. Również po zieleni przejechać musieli rowerzyści. To jednak nie dla nich takie sytuacje są największym utrudnieniem. Brak możliwości skorzystania z chodnika dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, często oznacza po prostu brak przejścia. Ominięcie tak zaparkowanego pojazdu równie trudne jest także dla osób niewidomych i słabowidzących. Według statystyk Wielkopolskiego Związku Niewidomych, w naszym okręgu żyje ich ponad 2,7 tys.

CO NAJMNIEJ 3 WYKROCZENIA

Według prawa na chodniku można zatrzymać się jedynie kołami jednego boku pojazdu. Dotyczy to jednak tylko samochodów, które ważą mniej niż 2,5 tony. Fiat pozostawiony na Królowej Jadwigi z pewnością do tego grona się nie zalicza. Co więcej, przepisy mówią o obowiązku zostawienia pieszym minimum 1,5 metra szerokości chodnika, co również w tym przypadku nie miało miejsca. Dodatkowo na ulicy Królowej Jadwigi obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Kierowca popełnił więc co najmniej 3 wykroczenia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl