Największy parking podziemny w Poznaniu już otwarty

Goście Międzynarodowych Targów Poznańskich i wszyscy chętni już od dzisiaj mogą korzystać z nowego parkingu podziemnego. Pomieści on jednocześnie aż 650 samochodów. Przyjezdnych wita mural “Chłopiec z latawcem” oraz napis “Miłego Poznania”.

JUŻ OTWARTY

Dobiegła końca budowa największego w Poznaniu parkingu podziemnego. Goście, którzy przyjechali dziś na MTP na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, już korzystają z miejsc. To pierwsza impreza, podczas której zaparkować można w tym miejscu. Ludzi przybyłych na miejsce wita mural “Chłopiec z latawcem” autorstwa Marii Szulc oraz napis “Miłego Poznania”.

650 MIEJSC

Parking jest w stanie pomieścić jednocześnie aż 650 samochodów na łącznej powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych. Wydzielone są także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking ma aż trzy poziomy. Wjazd znajduje się od strony ulicy Głogowskiej, na wysokości Dworca PKP. Został tam wydzielony dodatkowy pas specjalnie do skrętu w prawo. Ułatwi on osobówkom dostęp do poziomu -1.

NA GÓRZE IMPREZY

Plac PeWuKa, który znajduje się nad parkingiem, w przyszłości sprawdzi się jako miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Pomieści nawet kilka tysięcy osób. W jego pobliżu, w pawilonie 2. mają powstać kawiarnie i restauracje. We wrześniu mieli okazję przetestować go zawodnicy Ironmana. Już teraz powstają tam stoiska pod bożonarodzeniowy jarmark.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl