Simchat Chaijm Festival – 17 maja rusza festiwal radości życia

Simchat Chaijm Festival to festiwal kultury żydowskiej. Filmy, koncerty, degustacje win, dań związanych z kulturą żydowską to tylko część atrakcji, zaplanowanych w Poznaniu, Jarocinie i Krotoszynie między 17 a 27 maja.

Festiwal zacznie wernisaż wystawy Romy Ligockiej w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Poznaniu, tego samego dnia pokaz filmu Echa ze strychu o powrocie żydowskiej rodziny do Polski, także w Domu Tramwajarza tego samego dnia kolejny film, tym razem o powrocie dwóch żydowskich braci na Wołyń.

18 maja w Jarocinie pokaz filmu dokumentalnego o żydowskim producencie hollywoodzkich klasyków. Dokument ten zdobył prestiżową nagrodę na festiwalu w Wenecji. Tego samego dnia w Jarocinie koncert zespołu Kroke znanego dotychczas jako zespół klezmerski, ale tym razem sięgnie do muzyki etnicznej oraz po liczne improwizacje.

W kolejnych dniach min. spotkanie z polskim poetą Ryszardem Krynickim, izraelskie śniadanie, krav maga dla seniorów, wykład amerykańskiej pisarki Deborah Lipstadt, degustacja izraelskich win, czy klezmerskie silent disco.

Cały program Simchat Chaijm Festival znajdziecie tutaj:

PROGRAM SIMCHAT CHAIJM FESTIVAL

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl