Silent Night na rynku Łazarskim

Już po raz ósmy poznaniacy i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski zaśpiewali razem znaną na całym świecie kolędę „Cicha noc”. W tym roku akcja odbyła się na rynku Łazarskim.

Tradycyjnie w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy, a wraz z nimi studenci i poznańska społeczność międzynarodowa, spotkali się, aby wspólnie odśpiewać „Cichą noc”. Idea zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

  • – Poznań jest miastem przyjaznym i otwartym dla wszystkich. Chciałbym, aby ci którzy są daleko od swoich domów, także czuli się tutaj dobrze i wspólnie z nami przeżywali atmosferę świąt. Dziękuję za tak liczne przybycie. Cieszę się, że możemy razem zaśpiewać tę piękną kolędę. Podtrzymujmy tę tradycję – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Wspólne wykonanie „Cichej nocy” poprzedził występ grupy Gospel Joy. Na zakończenie wieczoru przygotowano imprezę Silent Disco, a także pokaz Fire Show pt. „Świąteczny rynek Łazarski”. 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl