Historyczny sukces poznańskiego klubu

Męska drużyna 'Poznański Klub Curlingowy’ zdobyła srebro na Mistrzostwach Polski w Curlingu. Zawody były rozgrywane w Łodzi.

Poznański Klub Curlingowy

W Mistrzostwach Polski w Curlingu wzięło udział osiem najlepszych zespołów męskich oraz sześć żeńskich. Panie i Panowie uczestniczyli w osobnych rozgrywkach. Uczestników turniejów finałowych wyłoniono w spotkaniach Polskiej Ligi Curlingu oraz w turnieju eliminacyjnym.

Drużyna Poznańskiego Klubu Curlingowego wystąpiła w składzie: Jakub Dąbrowski, Michał Chudziński, Maksymilian Szewczyk i Borys Jasiecki (kapitan). W rozgrywkach, które trwały od środy 13 marca aż do niedzieli 17 marca, każda z drużyn zmierzyła się ze sobą w ramach rundy eliminacyjnej. Poznańska drużyna rundę grupową zakończyła ze świetnym wynikiem pięciu zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki. 

W półfinale poznańscy curlingowcy zmierzyli się z AZS-em Gliwice i wygrali ten zacięty pojedynek 4:3. W finale ulegli broniącym tytułu MCC Warszawa.

W rozgrywkach żeńskich, reprezentantki Poznania również pokazały klasę. Zakończyły turniej na 5. miejscu. Tytuł mistrza Polski wśród kobiet zdobył zespół POS Łódź.

Poznański Klub Curlingowy
Poznański Klub Curlingowy został wicemistrzem kraju/ fot. źródło: PKC – Facebook

czytaj także: Można już kupować bilety na jedną z najważniejszych imprez żużlowych w kraju

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl