Seryjny włamywacz złapany. Straty przekraczają 190 tysięcy złotych

Włamywacz, który działał w kilku powiatach, ostatnio upodobał sobie Piłę, gdzie miało miejsce kilka włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań i plebanii. Na ogół sprawca wybijał szyby w oknach, by w ten sposób dostać się do wnętrza pomieszczeń. Stamtąd zabierał wartościowe przedmioty oraz gotówkę.

W JAKICH POWIATACH BYŁY WŁAMANIA?

Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca dokonywał włamań na terenie powiatu pilskiego, wałeckiego, złotowskiego oraz chodzieskiego. Lwią część jego łupu stanowiła gotówka, biżuteria, elektronika i przedmioty kolekcjonerskie. Szacuje się, że straty poniesione w wyniku jego działań przekraczają 190 tysięcy złotych.

TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Włamywacz to 43-latek mieszkający w Pile, który został tymczasowo aresztowany. Policja z tego miasta ustaliła, że to recydywista, dlatego kara za popełnione przestępstwa może wzrosnąć i sięgać nawet 15 lat pozbawienia wolności.

JAK GO ZATRZYMANO?

Policja, opisując przebieg tego, jak złapano sprawcę, zaznacza, że 15 marca funkcjonariusze byli na osiedlu domów jednorodzinnych w Wałczu, gdzie zauważyli mężczyznę. Sprawca na widok policjantów zaczął uciekać, lecz szybko został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli biżuterię i zegarki, będące wówczas w posiadaniu mężczyzny. Pochodziły z przestępstwa dokonanego kilka minut wcześniej.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl