Poznań „smart city”. Ściągnij aplikacje. Będziesz wiedział gdzie zaparkować.

 Poznań uruchamia pierwszą aplikację, która przetwarza informacje udostępniane przez miasto. W tym przypadku chodzi o informację dotyczące miejsc parkingowych na parkingach buforowych a także miejskiego parkingu Za Bramką.
 Jak twierdzi wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski, przekazanie danych do kierowców ma ograniczyć liczbę samochodów które krążą po mieście w celu znalezienia miejsca parkingowego.
 W pierwszej kolejności udostępniane dane dotyczą części miejskich parkingów buforowych znajdujących się na ulicach: Głogowskiej, Reymonta, Maratońskiej i Pod Kaponierą, które są dostępne w ramach systemu ITS. Udostępnione są też dane dotyczące jednego komercyjnego parkingu znajdującego się w budynku przy ul. Za Bramką, ale system będzie dalej rozwijany tak, by do akcji włączały się kolejne prywatne parkingi.
 Parkingowa poznańska aplikacja nazywa się – FindPark,  jest do pobrania na systemy Android. Można ją znaleźć w sklepie Google Play.
 Jak twierdzi wiceprezydent Wudarski, być może za jakiś czas w aplikacji będą także uwzględnione parkingi prywatne. Miasto na ten temat rozmawia z ich właścicielami i nad tym jak zintegrować je z systemem.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl