UKOiK twierdzi, że oszukiwali i nakłada kary. Najwyższa dla poznańskiej firmy.

 Chodzi o tzw sprzedaż na pokazach i prezentacjach na którą przeważnie zaprasza się seniorów. Oferuje im się wtedy różnego rodzaju garnki, masażery, pościel itp. towary.  Jak twierdzą przedstawiciele Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Zdarza się, że wprowadzeni w błąd konsumenci decydują się na niepotrzebny i zbyt drogi zakup, a potem mają problemy ze zwrotem lub reklamacją. 

Jak ustalił UKOiK przedstawiciele poznańskiej firmy Aqua Med w trakcie pokazów twierdzili, że oferowane przez nich maty były używane przez… Jana Pawła II. Tymczasem produkcja maty ruszyła po jego śmierci.

Urząd po przeprowadzeniu kontroli wydał kilka decyzji i na 5 firm nałożył kary na łącznie kwotę 484 tysiące złotych. Największa kara została nałożona na firmę z Poznania Housefire (wcześniej Haufeuer) – 360 tysięcy złotych! 20 tysięcy kary musi zapłacić Aqua Med z Opalenicy, prawie 28 tysięcy złotych firma Carpe Diem Med także z Oplenicy. Kolejna firma z Opalenicy, PHU Exito, zobowiązała się, że usunie skutki naruszenia praw konsumentów.

(ra)

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl