Są pieniądze na uczniowskie pomysły

Do 13 lutego przyjmowane są wnioski w VI edycja konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. Udział w konkursie daje szanse poznańskiej młodzieży uzyskać pieniądze na realizację własnych pomysłów.

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych osób zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. To inicjatywa, która zachęca młodzież do wpływania na najbliższe otoczenie.

Uczniowie będą mogli dostać do 2 tys. zł na projekt. W przypadku zespołów szkół będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 60 tys. zł. Do tej pory w pięciu edycjach konkursu udało się zrealizować już ponad 150 pomysłów.

– Cieszymy się, że coraz więcej szkół przystępuje do konkursu, mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji dołączą te, które jeszcze z funduszu nie korzystały. Warto zawnioskować o dofinansowanie, ponieważ realizowane projekty angażują całą społeczność uczniowską i uczą młodzież działać zespołowo. To doskonałe przygotowanie do pracy projektowej w przyszłości – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Przed każdą edycją konkursu organizowane są warsztaty dotyczące tworzenia projektów oraz współpracy w zespole.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego, wyłącznie w postaci elektronicznej (format Word), za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki Urzędu Miasta Poznania na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. 

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl