Są najlepszymi końmi w swojej kategorii wiekowej. Będzie ja można kupić na Cavaliadzie

Bogaty program sportowy zawodów międzynarodowych w randze CSI4*W, CSI1*, CSIYH i CSIAm-A, aukcja koni skokowych, 20 tysięcy uczestników i największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce. Tak zapowiada się CAVALIADA Poznań, która w dniach 7-10 grudnia odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Cavaliada jest organizowana w Poznaniu od 2010 r. w Poznaniu. To największe wydarzenie jeździeckie w Polsce. Przez cztery dni, w aż ośmiu pawilonach MTP, będą odbywały się zawody sportowe, targi i pokazy. W jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

W piątek, 8 grudnia rozpocznie się III edycja hybrydowej aukcji młodych koni skokowych – Cavaliada Horse Auction. W katalogu aukcji znalazło się 14 młodych wierzchowców, które w większości pochodzą bezpośrednio od polskich hodowców. Zwierzęta zostały wyselekcjonowane spośród ponad 70 zgłoszonych koni. Oceniała je komisja w składzie doświadczonych zawodników skoków przez przeszkody i WKKW: Aleksandra Lusina, Dawid Rakoczy i Paweł Warszawski.

W katalogu tegorocznej Cavaliada Horse Auction na szczególne wyróżnienie zasługują:

– Quel Heart G&O (Harley VDL x Candillo) pochodzący od matki Wicemistrza Świata Herning 2022 i brązowego medalisty IO Tokio 2021 ogiera Quel Homme de Hus.

– Eskobar (Cornet Obolensky x Diarado) elegancki młody ogier łączący w swoim rodowodzie dwa rewelacyjne reproduktory, którymi są Cornet Obolensky i Diarado.

– Comme Peint MT (Comme Il Faut x Adagio de Talma) zwycięzca czempionatu skokowego w Racocie, przedstawiciel znakomitej holsztyńskiej rodziny z której pochodzą takie znakomite ogiery jak Contagio czy Ogano.

– Vestarino (Vestari x Casaltino) licencjonowany ogier, przedstawiciel jednej z najlepszych rodzin żeńskich na świecie, holsztyńskiej 104A, znanej z gwiazd takiego formatu jak Contendro I, Corland czy Wicemistrzyni Europy Corradina.

– Questadoria (Tambourine Red Wine x Quinto De B) znakomita klacz, której matka to półsiostra Mistrzyni Polski 2023 Stakkato Lazar.

O punkty do światowego rankingu i Pucharu Świata

W ramach CSI4*W zostanie rozegranych 12 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek zaliczany do LR Speed Masters (145 cm). Dalej będzie już trudniej i coraz bardziej prestiżowo. W piątek odbędzie się klasa 150 cm z rozgrywką, z wyższą pulą (120 000 PLN) i punktami do rankingi FEI oraz Cavalaiady Tour 2023/2024 . Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (155 cm). Tu pula nagród wynosi aż 407 200 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (100 pkt. za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał Średniej Rundy (145 cm z rozgrywką, pula nagród – 108 700 PLN).

– Walka o zwycięstwo w Grand Prix Poznania z pewnością będzie zacięta. W ubiegłych latach na naszych arenach startował między innymi pięciokrotny olimpijczyk Michael Whitaker (GBR), drużynowy mistrz świata i Europy, srebrny medalista igrzysk olimpijskich Jur Vrieling (NED) czy złoty medalista mistrzostw świata i Europy Marin Fuchs (SUI) – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.

Na Cavaliadzie nie może zabraknąć zmagań specjalnych. Speed & Music będzie atrakcją piątkowego wieczoru (dozwolony będzie drugi start konia tego samego dnia). Tu pokonywane będą przeszkody o wysokości 140 cm, a na zwycięzcę czekać będzie czek o wartości 15 000 PLN (pula 45 000 PLN). W sobotę odbędzie się konkurs Barier. Pula nagród wynosi 40 000 PLN.

Czytaj także: Historyczny wyczyn poznaniaka podczas Pucharu Polski PZG

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl