Historyczny wyczyn poznaniaka podczas Pucharu Polski PZG

Artur Zakrzewski z KS AZS AWF Poznań podczas Tauron Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w skokach na trampolinie, w skokach na ścieżce i PMT jako pierwszy Polak w historii skoczył poczwórne salto i sięgnął po złoty medal. W sumie zawodnicy AZS-u AWF i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego sięgnęli po 11 medali.

Tauron Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w skokach na trampolinie, w skokach na ścieżce i PMT zgromadził ponad 100 sportowców z różnych stron Polski. W pierwszym dniu rywalizowano w skokach na ścieżce i PMT. Zawodnicy z klubów z powiatu poznańskiego wywalczyli osiem medali.

– Cieszymy się, że pierwszy dzień dostarczył sporą dawką sportowych emocji, a nasz uczeń Igor Jankowski sięgnął po srebrny medal w podwójnej mini trampolinie, na którą od tego roku szkolnego kładziemy duży nacisk w klasach sportowych mówi dyrektor SP 69 SMS w Poznaniu, Tomasz Woźniak.

Jednak najwięcej emocji dostarczyła sobotnia rywalizacja w widowiskowych skokach na trampolinie m.in. dlatego, że w Poznaniu pojawili się reprezentacji Polski, a multimedalista mistrzostw kraju Artur Zakrzewski zapowiadał walkę o nowy rekord Polski. Prowadzący go legendarny trener Józef Ślusarek nie krył, że go klub i zawodnik po raz kolejny mogą zapisać się na kartach historii polskiej gimnastyki.

Kibice zobaczyli element, którego nie wykonano na żadnym przyrządzie w żadnej konkurencji gimnastycznej poza trampoliną. W sumie ten układ wykonałem poprawnie przed Pucharem Polski 9 razy i postanowiłem zaryzykować choć trener Józef bardzo się martwił. Pierwszy raz ten układ pojawił się w sobotę na zawodach i udało się zrobić poczwórne salto. Cieszę się, że wyszedł ten trudny element, ale również jego połączenie, a po nim cały układ na przyzwoitym poziomie. Dla takich chwil warto trenować i miło było zobaczyć łzy radości trenera mówi Artur Zakrzewski z sekcji trampolin i gimnastyki AZS AWF Poznań.

W sumie w całej imprezie zawodnicy AZS AWF Poznań zdobyli aż 11 medali, a najwięcej w skokach na trampolinie, która jest konkurencją olimpijską.

– Właśnie zakończyliśmy starty na ostatniej imprezie kalendarzowej w tym roku. Tak duża ilość medali to duży sukces naszych zawodników, którzy są absolwentami lub uczniami Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Ostatnie tygodnie ciężkiej pracy zaowocowały bardzo dobrymi wynikami, gdyż zawodnicy próbowali sprawdzić się w nowych trudniejszych układach i większości się to udało. Wiadomo, że nie wszystkim wszystko wyszło, ale taki jest właśnie sport nie załamujemy się i pracujemy dalej mówi trener i nauczyciel, Andrzej Ślusarek.

Zawody odbyły się w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego na poznańskim Łazarzu.

Rok 2023 miłośnicy skoków na trampolinie i TMP zakończą w dniach 15-16 grudnia 2023 roku w Hali Gimnastycznej SP 69 podczas zawodów Gwiazdor Cup 2023 o Puchar Miasta Poznania.

Czytaj także: Dystans maratonu pokonany w 1h i 25 min. … w wodzie

Źródło: PZG

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl