Wielkopolska

Rzeka wpadająca do Warty, skażona

Doszło do zanieczyszczenia chemicznego rzeki Głuszynki w Czapurach. Na miejscu interweniowali strażacy z oddziału chemicznego.

Czapury

Dziwne substancje na rzece zauważył jeden z mieszkańców Czapur i to on powiadomił strażaków. Jak przekazał ratownikom, na rzece Głuszynka widoczne były smugi, prawdopodobnie substancji ropopochodnej.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu przyjechali pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego z Mosiny oraz strażacy z jednostek chemicznych PSP. Zabezpieczyli oni rzekę za pomocą specjalistycznych rękawów zbierających substancję chemiczną oraz rozpoczęto poszukiwania źródła wycieku.

fot. Fb Sołectwo Czapury

– Przedstawiciele CZK zlokalizowali sprawcę w Głuszynie. Na miejsce ściągnięto także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – poinformowało Sołectwo Czapury, na swojej platformie internetowej.

Z zebranych dowodów wynika, że sprawca dokonał wylania zużytego oleju silnikowego do kanalizacji deszczowej, znajdującej się na jego własnej posesji. Ślady pozostawione na miejscu wskazują, że mężczyzna robił to już kilkukrotnie.

Czytaj także: Dyrektorka poznańskiego zoo zatrzymana przez policję

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl