Rybomania 2024. Z Portugalii przyjedzie akwarium na ok. 20 tys. litrów

Już niebawem nad wodami Polski zagoszczą wędkarze, gotowi na nowe wyzwania i zdobycze. Miejscem, gdzie rozpocznie się ta wędkarska uczta, będą Międzynarodowe Targi Poznańskie, które w dniach 1-3 marca przekształcą się w epicentrum pasji i profesjonalizmu wędkarskiego podczas Rybomanii.

To jedyna imprezaw Polsce, która łączy szeroko zakrojone branże wędkarskie, stanowiąc platformę dla wszystkich jej entuzjastów. Niezależnie od ich doświadczenia czy preferowanej techniki połowu. Na najbliższej edycji Rybomanii pojawi się ponad 200 wystawców, prezentujących szeroki asortyment sprzętu, akcesoriów, przynęt, łodzi, odzieży i innych produktów oraz usług dla wędkarzy. Wystawcy to zarówno producenci, jak i dystrybutorzy najbardziej znanych marek wędkarskich, obejmujących różne style połowu, od karpiarstwa po spinning.

Premiery i nowości

Rybomania to także okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i premierami sprzętu wędkarskiego. W tegorocznej edycji zapowiadają się liczne premiery, obejmujące nowe modele wędek, kołowrotków, przynęt, echosond oraz innowacyjnych łodzi zanętowych. Ponadto, będzie można zobaczyć nowości w kategorii turystycznej, takie jak łóżka, namioty czy odzież, a także innowacyjną łódź stworzoną specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas Rybomanii, dwie największe hale na terenie MTP – pawilony nr 5 i 6, będą wypełnione zarówno ekspozycjami wystawców, jak i atrakcjami dla zwiedzających. Na scenie głównej eksperci i gwiazdy wędkarstwa podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

fot. Łukasz Gdak

Gigantyczne akwarium z Portugalii

Kolejną, dosłownie niemałą, atrakcję będzie Gigantyczne Akwarium w pawilonie 6 – to zbiornik na 20 tys. litrów wypełniony dziesiątkami okazów polskich ryb, które „testować” będą sprzęt najlepszych firm i umiejętności wybitnych wędkarzy na oczach widzów. Akwarium przyjedzie do Poznania na tę okazję z Portugalii, a lokalny hodowca zadba o dobrostan prezentowanych w nim okazów. Przeszklone szyby tego ogromnego zbiornika umożliwiają nie tylko obserwację podwodnego świata, ale przede wszystkim pracę przynęt i sposób, w jaki reagują na nie ryby. Dla producentów jest to więc doskonała okazja do prezentacji nowości na nadchodzący sezon. Trzydniowe pokazy na Gigantycznym Akwarium poprowadzą znane i lubiane osobistości wędkarskiego świata.

– Nieoficjalne dane sugerują, iż w Polsce jest nawet ponad 2 miliony osób, które regularnie lub sporadycznie oddają się temu hobby. To naprawdę imponująca liczba. Co można znaleźć na „Rybomanii”? Od podstawowego sprzętu, takiego jak wędziska, kołowrotki czy przynęty, aż po nowości technologiczne i akcesoria wędkarskie. Ponadto, coraz więcej wędkarzy wybiera się także na wędkowanie poza granicami Polski, jak choćby do Norwegii czy Madagaskaru, szukając nowych wyzwań i przygód – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu „Rybomania”.

Rybomania dla najmłodszych

Organizatorzy Rybomanii nie zapomnieli także o najmłodszych zwiedzających. Dla nich przewidziano Akademię Młodego Wędkarza, która nie tylko będzie zabawna, ale również edukacyjna. Co więcej, w Strefie Animacji i Odpoczynku najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach.

Na tegorocznej „Rybomanii” nie zabraknie tradycyjnych już „piątek” z postaciami znanymi z przestrzeni internetu. Pasjonaci wędkarstwa spotkają się m.in. z Łukaszem „Luciem” Żółtym, Julią Grzyb, Rafałem „RaFish” Chwedorukiem, Dominiką Orlik, Pawłem „Fishmaniakiem” Ładniakiem. Poza tym z wieloma innymi twórcami popularnych kanałów na YouTube, Instragramie i Facebooku.

Szczegóły i bilety

Wejście na targi Rybomania dla zwiedzających będzie możliwe od Holu Północnego oraz poprzez Hol Wschodni. Więcej informacji na stronie www.rybomania.com.pl. Bilety dostępne na tobilet.pl.

Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu „Rybomania” (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: Poznań stanie się mekką urody. Targi LOOK i beautyVISION ponownie w mieście

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl