Do Poznania będzie trudno wjechać. Najnowsze informacje

20 lutego odbędzie się kolejny już protest rolników. Drogi w całej Polsce ponownie zapełnią się pojazdami rolniczymi. Zablokowane zostaną wszystkie drogi prowadzące do Poznania oraz wjazdy na autostradę A2.

20 lutego w całej Polsce odbędzie się kolejny protest rolników. Strajk ma potrwać od godziny 09:00 do 18:00. Jednak utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po proteście.

Tym razem do akcji przyłączyli się również myśliwi. Wiadomo w jakich miejscach zorganizowane będą zbiórki, z których wyruszą protestujący. Punktów startowych jest mniej niż 24 stycznia i 9 lutego. Rolnicy zapowiadają jednak, że nadchodzący protest będzie jeszcze bardziej intensywny. Blokowane są także przejścia graniczne z Ukrainą.

Policja zachęca do szukania alternatywnych tras w czasie protestów lub rezygnację z podróży samochodem. Sugerowane jest aby trasę zaplanować z wyprzedzeniem i skorzystać z dostępnych objazdów. Można także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie. W trakcie protestów policja będzie na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. Policjanci apelują o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Zablokowane drogi

Jak informuje poznańska policja, główne utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się w miejscach:

  1. Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange (w obydwu kierunkach), Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej (w obydwu kierunkach),
  2. Zakrzewo, węzeł S11 Poznań – Ławica (blokada od strony zbiegu ulicy Gajowej i drogi 307 oraz od strony zbiegu ulicy Szkolnej i drogi 307),
  3. Tarnowo Podgórne, Droga Krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11 (w obydwu kierunkach),
  4. Golęczewo, węzeł Poznań – Północ, Droga Krajowa nr 11 (na wysokości zajazdu „Dziupla),
  5. Kostrzyn, Droga Krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim,
  6. Ograniczeń w ruchu należy spodziewać się także na węźle Kórnik (w kierunku Środy Wielkopolskiej) z uwagi na zgromadzenie na Drodze Krajowej nr 11 na wysokości wsi Koszuty.

Mapa zbiórek rolników – Wielkopolska

1 zjazd Komorniki Ulica Głogowska, zbiórka Trzebaw

2 Droga DK11 Goleczewo

3 Kostrzyn zjazd z S5 i DK 92

4 Koszuty DK 11

5 Węzeł Ławica na S11, Zakrzewo, zbiórka BP Niepruszewo

6 DK 92 węzeł koło Mk-Cafe, zbiórka Sękowo

7 Gorzyń DK 24

fot. źródło: Rola Wielkopolski

Czytaj także- 30 lat zachęcają do jazdy na rowerze. „Poznań staje się coraz bardziej rowerowy

źródło- Rola Wielkopolski

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl