Ruszyły zapisy na Tour de Poznań, pierwszy krajoznawczy rajd rowerowy

Tour de Poznań to gratka dla tych, którzy uwielbiają jazdę na rowerze i jak i turystykę. To pięciogodzinny rajd połączony ze zwiedzaniem stolicy Wielkopolski.

Trasa pierwszej edycji rajdu liczy łącznie 26 kilometrów. Uczestnicy wystartują 27 sierpnia z Placu Kolegiackiego o godzinie 10.00. Organizatorzy przygotowali dziesięć przystanków w wyjątkowych zakątkach Poznania, o każdym z nich opowiedzą przewodnicy.

Trasa będzie przebiegać przez Stare Miasto, dawną Dzielnicę Cesarską, Jeżyce, Fort VII, Jezioro Rusałka, Sołacz, Cytadelę, Most Lecha, Śródkę, Ostrów Tumski, Rataje, Most Przemysła, Wildę i Chwaliszewo. Zakończenie rajdu przewidziane jest na godzinę 15.00.

hotel dla psów w Poznaniu

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy mieć ukończone 16 lat oraz wyposażyć się w rower oraz kask. Udział w rajdzie jest darmowy, ale należy się wcześniej zapisać. Zgłoszenia zbierane są drogą mailową na adres tourdepoznan@gmail.com. Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Rowerowa Polska” i Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl