Materiał partnera

Dominikana i Meksyk z Poznania tańsze niż myślisz

Loty z Poznania do Meksyku i na Dominikanę odbywają się Dreamlinerem, nowoczesnym, wielkim samolotem z udogodnieniami, których nie znajdziemy na krótkich połączeniach. Przede wszystkim jednak Meksyk i Dominikana to kierunki, które odkryją przed nami zupełnie inne światy, niż podróże po Europie.

Lot Dreamlinerem

W Dreamlinerze zupełnie inaczej zaprojektowano okna, niż w zwykłych samolotach. Pasażerowie widzą horyzont, bo okna są dużo większe. Okna można przyciemniać. Ledowe oświetlenie pozwala pasażerom dobierać siłę i barwę światła nad nimi. Kabina jest dużo większa niż w zwykłych samolotach a schowki na bagaż są wygodniejsze. By leciało się wygodniej Dreamliner nawilża powietrze w kabinie, filtruje je (co ważne w czasie COVID-19), ale też utrzymuje niższe ciśnienie w kabinie niż mniejsze samoloty, obsługujące krótsze połączenia.

 

 

DOMINIKANA

Na Dominikanę polecimy Dreamlinerem prosto z Poznania. Na tej wyspie przede wszystkim zachwyci nas wybrzeże, stolica, czyli Santo Domingo, ale zobaczymy też plantacje kakaowca, czy wspaniałe parki narodowe. Na początek warto zwrócić uwagę na kolory.

 

Stolica wyspy Santo Domingo, to pierwsze miasto założone przez Kolumba po odkryciu Ameryki. Dzielnica Kolonialna, licząca mnóstwo zabytków została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Zdecydowana większość budynków nie zmieniła się tu od XVI wieku.

 

Santo Domingo. Dzielnica Kolonialna/ źródło : pixabay.com

 

Dominikana, to nie tylko wybrzeża czy zabytki, ale także niezwykłe obiekty, jak podziemne jeziora. W lesie tropikalnym znajdują się jaskinie, w których odkrywa się podziemne, tajemnicze jeziora. Światło, które wpada przez skalne otwory, oświetla przepływające w nich ryby. To olbrzymia atrakcja tej wyspy.

Oczywiście jednak czas na Dominikanie będzie też czasem pod palmami, z wpatrywaniem się w ocean. Ten widok z pewnością zrobi wrażenie.

 

 

Wyloty na Dominikane są prosto z Poznania. Ceny na początek przyszłego roku zaczynają się już od 6700 złotych w pakietach all inclusive w cztero i pięciogwiazdkowych hotelach. Przykładowa, korzystna oferta znajduje się TUTAJ, a całe zestawienie lotów z Poznania  TUTAJ

 

MEKSYK

Playa del Carmen, Cancun, Akumal to tylko niektóre meksykańskie miejscowości na wybrzeżu, do których możemy polecieć prosto z Poznania. Łączą je takie widoki.

źródło : pixabay.com

 

źródło : pixabay.com

 

Trudno wymienić wszystkie niezwykłe miejsca Meksyku, ale spróbujmy chociaż kilka:

  • Cenota pomiędzy skałami w Valladolid
  • flamingi i kajmany na plażach w Sisal
  • piramidy majów i dżungla
  • żółwie oceaniczne na plażach
  • mieniąca się 7. odcieniami laguna w Bacalar
  • Wodospad mineralny Hierve el aqua

 

 

Do Meksyku prosto z Poznania polecieć możemy Dreamlinerem za mniej niż 8 tysięcy złotych za całą wycieczkę w formie all inclusive. Przykładowa wycieczka znajduje się TUTAJ. Listę wielu ofert w różnych cenach i wariantach znaleźć można TUTAJ.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl