Kolejni ranni z wypadku w Chorwacji wracają do kraju

W środę po południu do Warszawy przyleci pierwszy transport poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Przedtem czworo rannych wróciło do kraju wraz z rządową delegacją. Teraz 13 osób przyleci wojskowym samolotem transportowym Hercules pod opieką zespołu medycznego.

Według informacji przekazanych przez wiceszefa ministerstwa spraw zagranicznych Marcina Przydacza kilku pacjentów zostanie na razie w Warszawie, część z nich poleci do Krakowa a pozostali trafią do Poznania. Do stolicy przylecą wojskowym samolotem C-130 Hercules, na pokładzie, którego czuwać nad nimi będzie ośmioosobowy zespół medyczny.

We wtorek wiceminister spraw zagranicznych informował, że według jego informacji stan poszkodowanych jest stabilny. Jednak ja informuje rzecznik prasowy diecezji kaliskiej stan dwóch sióstr z zakonu Nazaretanek jest bardzo ciężki. Wiadomo, że jedną z ofiar, które zostały już zidentyfikowane jest mama jednej z zakonnic. Wiadomo też, że w wypadku zmarła była wieloletnia radna gminy z Wielenia na północy Wielkopolski.

Łącznie w Chorwacji zginęło 12 osób a 32 zostały ranne. Do wypadku doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. Pielgrzymi jechali do Medjugorie. Więcej o szczegółach wypadku można przeczytać tutaj.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl