Ruszyły zapisy na poznański półmaraton

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton. Impreza odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku. Partnerem biegu Warta Poznań SA.

Będzie bardziej zielono i to nie tylko z racji barw klubowych Warty Poznań – zapowiadają organizatorzy.

Poznańskie imprezy biegowe starają się zmieniać po to, by ich organizacja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko. Zielone doświadczenia Warty na pewno nam w tym pomogą – zauważa dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

Porozumienie o współpracy przedstawiciele POSiR i Warty Poznań SA podpisali w jednym                            z najbardziej zielonych zakątków naszego miasta – Palmiarni Poznańskiej.

Fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

– Sam biegam, więc mam świadomość, z jakimi problemami borykają się biegacze w różnych porach roku. Zanieczyszczone powietrze, zaśmiecone lasy – to problem ogólnopolski. Rola ekologii w bieganiu nie jest abstrakcją, dlatego chcemy dzięki kooperacji z POSiR zrobić ważny krok w kierunku coraz bardziej „zielonych” imprez biegowych i sportowych. Wspólnie będziemy inspirowali dużą społeczność i wyznaczali standard, który realizujemy także w Warcie Poznań i staramy się być coraz lepsi z każdym sezonem. Jednym słowem warto być eko – mówi Bartosz Wolny, prezes zarządu Warty Poznań SA.

W ramach organizacji przyszłorocznego biegu planowane są dodatkowe wydarzenia, takie jak sadzenie drzew czy sprzątanie poznańskich terenów zielonych przez sympatyków biegania. 

Zapisy na 15. Poznań Półmaraton rozpoczęły się w środę 14 grudnia. Jak zawsze zgłoszenia są przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/.

Osoby, które nie będą zwlekały z zapisem, mogą liczyć na korzystniejszą cenę pakietu startowego. Do 3 stycznia będzie on kosztował 130 zł. Od 4 stycznia do końca lutego cena wzrośnie do 150 zł. Osoby zapisujące się w przedziale od 1 do 16 marca zapłacą 170 zł. Od 17 marca do 13 kwietnia cena pakietu wyniesie 200 zł, a w piątek i sobotę poprzedzającą półmaraton 230 zł. Chętni do zakupu koszulki startowej muszą do ceny pakietu doliczyć 50 zł. Limit startujących w 15. Poznań Półmaratonie to 8 tysięcy biegaczy.

oficjalna koszulka 15 Poznań Półmaraton

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl