Będą ocieplać Garbary, na festynie

Stoiska rzemieślników i organizacji pozarządowych oraz występy artystyczne to atrakcje świątecznego niedzielnego festynu „Ocieplamy Garbary”.

W niedzielę 18 grudnia o 12:00 na Placu Bernardyńskim rozpocznie się finał grudniowego projektu „Ocieplamy Garbary.” W ramach współpracy lokalnej społeczności przy wsparciu Biura Koordynacji Projektów przedsiębiorcy z fyrtla obdarowani zostali choinkami, odbyły się także warsztaty świątecznych wianków i robienia na drutach ze spektakularnym efektem – sztrykowaną choinką, którą podziwiać można na Placu Kolegiackim.

fot. Rada Osiedla Stare Miasto

Takie świąteczne wydarzenia są potrzebne po to by poznawać sąsiadów z fyrtla, okazywać sobie życzliwość. Zależy nam na ocieplaniu przede wszystkim relacji społecznych, mówi Katarzyna Hełpa – Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych na Starym Mieście.

W niedzielę podczas kiermaszu na Placu Bernardyńskim będzie można zakupić oryginalne artystyczne upominki wspierając przy tym organizacje społeczne. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne i grupy artystyczne, m.in. ze szkoły baletowej i chóralnej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl