Ruszyły targi Polagra-Premiery. Największe maszyny rolnicze już w Poznaniu

Dyskusje o problemach współczesnego rolnictwa, prezentacje najnowszych aplikacji, technologii i maszyn, a także egzemplarz Ursusa z 1950 roku. Do niedzieli można odwiedzić rolnicze targi Polagra-Premiery.

DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

Po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią rozpoczęły się targi Polagra-Premiery. To jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w tej części Europy, które w tym roku przyciągnęło tłumy. Pierwszy dzień targów to Dzień Młodego Rolnika. Na MTP przyjechało tysiące uczniów szkół rolniczych z całej Wielkopolski. Mogą tu z bliska zobaczyć najnowocześniejsze maszyny i poznać najnowsze technologie rolnicze.

Na targi zarejestrowało się ponad 20 tysięcy zwiedzających. To pokazuje, jak ważna jest dla nas branża rolnicza i w jaki sposób powinniśmy w inwestować. Powinniśmy inwestować przede wszystkim w młodzież, która jest kołem napędowym całej gospodarki. – powiedział Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP.

PROBLEMY ROLNICTWA

W tym roku Polagra-Premiery to 200 wystawców. Eksperci będą dyskutować między innymi o problemach współczesnego rolnictwa, czyli na przykład o Afrykańskim Pomorze Świń czy ptasiej grypie. Uczestnicy będą mogli także wysłuchać wielu seminariów czy prelekcji, między innymi o kryzysach w rolnictwie albo o rynku oleju i produkcji rzepaku.

Dzisiaj my, rolnicy, potrzebujemy konkretnych sprzętów, konkretnych rozwiązań, sprawnych reakcji i szybkich decyzji. Jestem przekonany, że Polagra na to odpowiada i niezwykle istotny jest również ten komponent edukacyjny, z którego korzystają młodzi rolnicy. – powiedział Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

TECHNOLOGIE

Na targach zostaną zaprezentowane również najnowsze oprogramowania i aplikacje. Uczestnicy poznają między innymi platformę eDWIN stworzoną przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Nie zabrakło również stoisk dla fascynatów historii rolnictwa. Na targowej hali można zobaczyć na przykład Ursusa C-45 z 1950 roku.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl