Lech Poznań przegrał i zremisował w ciągu jednego dnia

Piłkarze Lecha Poznań przebywają na zgrupowaniu w Dubaju, gdzie przygotowują się do drugiej części sezonu. Dzisiaj, w ramach testu, rozegrali dwa mecze sparingowe z drużyną Eintrachtu Frankfurt.

PODWÓJNY SPARING

Sztaby szkoleniowe oby drużyn zdecydowały się na dość nietypowe rozwiązanie. Zawodnicy z Polski i Niemiec rozegrali dzisiaj nie jedno, ale dwa spotkania kontrolne. Dzięki temu więcej zawodników miało okazję przetestować swoje umiejętności na boisku.

PORAŻKA I REMIS

Dzisiejsi rywale Lecha Poznań, to klub z czołówki Bundesligi, trzeciej najlepszej europejskiej ligi piłkarskiej wg rankingu UEFA. Pierwsze spotkanie z niemieckim klubem zakończyło się dla Lecha Poznań przegraną 0: 1. Trafienie dla Eintrachtu zdobył Japończyk Daichi Kamada.

Przebieg drugiego meczu układał się dla Lecha Poznań bardziej pomyślnie. Drużyna mistrzów Polski, prowadziła 2:0, po golach Artura Sobiecha i Niki Kvekveskiriego. Tuż przed końcem pierwszej połowy frankfurtczycy zdobyli bramkę kontaktową. Piłkarze schodzili na przerwę z wynikiem 2:1. W drugiej części meczu padła tylko jedna bramka. Do listy strzelców dopisał się Aurélio Buta, który w 78. minucie doprowadził do wyrównania.

TRUDNY PRZECIWNIK

Pomimo tego, że Lechowi nie udało się pokonać Eintrachtu, przebieg spotkań ze znacznie wyżej notowaną drużyną, może napawać optymizmem. Drużyna z Niemiec zwyciężyła poprzednią edycję Ligi Europy, a aktualnie przygotowuje się do meczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wartość rynkowa składu dzisiejszych rywali Lecha Poznań szacowana jest na 270 milionów euro podczas gdy łącznie piłkarze Kolejorza wyceniani są na 31 milionów euro.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl