U lekarza jak na placu zabaw? POSUM otwiera się na dzieci

Będą gry i zabawy, a to wszystko bezpłatnie. To nie oferta nowego placu zabaw dla dzieci, lecz poznańskiego POSUM-u. Już w najbliższą sobotę odbędzie się tu biała sobota rozszerzona o pełną animacji strefę dla dzieci.

Już w najbliższą sobotę od godz. 9 do 13 trwać tu będzie biała sobota. Z bezpłatnych badań i to bez wcześniejszego umawiania się, skorzystać będą mogły tu dzieci, dorośli oraz seniorzy. Zrobić tu można będzie EKG, mammografię, USG piersi i cytologię. Skorzystać będzie też można między innym i z porad dietetyka, podologa i psychologa. To jednak zaledwie niewielka część oferty, jaką dzięki współpracy z Miastem przygotował POSUM. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

fot. POSUM

POSUM otwiera się na dzieci i na ekologię

Najbliższy weekend będzie też okazją do oficjalnego otwarcia Zielonego Patio. Powstało ono we współpracy z portalem edukacji ekologicznej EDU4ECO. Tę przepiękną przestrzeń zdobi aż 140 przekazanych przez mieszkańców i mieszkanki roślin. W Zielonym Patio odbywać ma się wiele aktywności edukacyjnych i artystycznych. Patio ma być też przede wszystkim miejscem edukacji ekologicznej dlatego np. ławki wykonano z surowców wtórnych.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych od lat wzbogaca swoją ofertę, nie tylko dla dorosłych. Dzieci mogą tu już skorzystać np. z pomocy ortopedy, neurologa czy chirurga dziecięcego. Działa tu również gabinet zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz poradnia słuchu i mowy. Od czerwca w ramach kontraktu z NFZ przyjmował małych pacjentów będzie tu także urolog dziecięcy.

POSUM może oferować poznaniakom tak bogatą ofertę dzięki wsparciu Miasta i radnych. Dzięki poprawkom do budżetu przyjętym przez radnych placówka otrzymała np. 300 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego. Natomiast za 150 tys. zł udało się wzbogacić o nowy sprzęt także działający tu Ośrodek Fizjoterapii i Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Nakładem 50 tys. zł udało się też wdrożyć nowy system kolejkowy.

fot. POSUM

Czytaj też: Pogodowy Armagedon w Gnieźnie. Kule gradu na ulicach [VIDEO]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl