Rusza Szlachetna Paczka. Można przygotować paczkę dla potrzebujących

W sobotę, 18 listopada Szlachetna Paczka opublikuje historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. Od kilku tygodni wolontariusze odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby.

W sobotę na stronie internetowej Szlachetnej Paczki pojawią się historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc w okresie Bożego Narodzenia. – Od tego dnia przez cztery tygodnie, wchodząc na stronę, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – przekazała Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje akcję.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzają oni rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie trafią na stronę internetową programu.

– Właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a także dostarczają pomoc – powiedziała Wiktoria, wolontariuszka.

Rodziny Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice; rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek; osoby samotne i starsze.

„Jedną z takich rodzin jest pan Jakub, który pracował za granicą w branży budowlanej. Zachorował i wrócił do Polski. Leczenie szybko wyczerpało zgromadzone oszczędności, wtedy zaczęły się problemy. Mężczyzna otrzymuje zasiłek w wysokości 730 zł. Po opłaceniu rachunków, pozostaje mu 40 zł na miesiąc. Często brakuje mu na leki i wtedy zdarzają się omdlenia. Przez brak środków nie wykupuje też środków przeciwbólowych ani uspokajających – wtedy cierpi jeszcze bardziej. Na jedzenie prawie go nie stać, często jest głodny” – można przeczytać na stronie internetowej akcji.

Paczki zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom podczas weekendu 16-17 grudnia.

Zobacz też: Roller Derby zdominowane przez kobiety. Można dołączyć drużyny

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl