Rozświetliła się miejska choinka. Poznańskie Betlejem już otwarte we wszystkich miejscach

Od soboty w Poznaniu świąteczny klimat poczuć można na największym jarmarku świątecznym w Polsce. Rozświetlenie miejskiej choinki zainaugurowało Betlejem na Placu Kolegiackim. Atrakcje czekają na mieszkańców również na Rynku Łazarskim.

ROZBŁYSŁA CHOINKA

Poznańskie Betlejem odbywa się w tym roku w czterech miejscach. Świąteczny klimat na Placu Wolności oraz na placu PeWuKi na Międzynarodowych Targach Poznańskich poczuć można już od 18 listopada. Od dziś mieszkańcy atrakcji wypatrywać mogą również na Rynku Łazarskim, a także na Placu Kolegiackim, gdzie dziś rozbłysła 13-metrowa miejska choinka.

BETLEJEM NA PLACU KOLEGIACKIM

Do 18 grudnia poznaniacy będą mogli tam między innymi zamigać “Cichą noc”, potańczyć na silent disco, czy oglądać pokaz taneczne i muzyczne. Będzie to również świetna okazja, by kupić wyjątkowy, ręcznie robiony prezent, czy napić się grzańca. W ostatni dzień Świątecznego Jarmarku na Placu Kolegiackim będzie można również zapozować do zdjęcia z Tęczowymi Seniorkami.

MOC ATRAKCJI NA RYNKU ŁAZARSKIM

Na Rynku Łazarskim za to wiele atrakcji czeka na rodziny z dziećmi. Najmłodsi już dzisiaj mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których przygotowywali świąteczne ozdoby. Będą się one odbywały codziennie. Zaprezentują się tam również aktorzy w licznych spektaklach dla dzieci. Trochę starsi będą za to mogli wziąć udział w Targach Sztuk Pięknych. Ostatniego dnia Rynek Łazarski odwiedzi także Wielkopolski Gwiazdor.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl