Rozpoczęła się budowa nowego akademika. Świetna lokalizacja [WIZUALIZACJE]

Prace rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Przy al. Niepodległości 36, na tyłach dawnego hotelu Polonez, który od kilku lat sprawdza się jako dom studencki, wyrasta nowy akademik. Kiedy będzie gotowy?

– Zainteresowanie domami studenckimi w całej Polsce jest bardzo duże. W Poznaniu oferta akademików jest wyjątkowo skromna, stąd nasza decyzja o rozbudowie dawnego Poloneza – mówi Piotr Stronka z firmy Student Depot, która jest operatorem rozbudowującego się właśnie akademika.

A jak będzie wyglądać Polonez 2?

Będzie tylko nieco niższy od istniejącego już budynku. Nowy gmach skryje się za starszą częścią i graniczyć będzie przez alejkę – Zaułek Piotra Majchrzaka – z terenem Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan.

– W tej chwili trwa wyburzanie starych zabudowań biurowych. To na ich miejscu stanie nowa część akademika. W przyszłym miesiącu rozpoczniemy palowanie – wyjaśnia Piotr Stronka.

(fot. Łukasz Gdak) W tej chwili wyburzane są stare pomieszczenia biurowe. W ich miejscu stanie spory gmach.

W dość szybkim czasie powstaną tu fundamenty oraz mierzący dziesięć naziemnych kondygnacji budynek. Pierwsi studenci mają w nim zamieszkać już we wrześniu przyszłego roku. Większość z przygotowywanych dla nich pokoi przypominać będzie jednoosobowe kawalerki. Każdy pokój wyposażony będzie w łazienkę i niewielką kuchnię. Będą to więc niewielkie w pełni umeblowane i wyposażone mieszkania. Przewidziano tu również „dwójki”. W sumie w nowej części Poloneza przewidziano aż 408 łóżek

Czy w takim akademiku będzie mógł zamieszkać każdy poszukujący mieszkania?

– Nie, chcemy tu utrzymać klimat domu studenckiego, dlatego będzie ustalony limit wiekowy na poziomie trzydziestu kilku lat – wyjaśnia Stronka.

Wizualizacje: Student Depot

Czytaj też: Kolejorz idzie na rekord

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl