Poziom wody w Warcie spada?

Aktualnie poziom wody w rzece Warta w Poznaniu zaczął powoli opadać. Jednak rzeka nadal przekracza poziom ostrzegawczy i nie mieści się w korycie.

Rzeka Warta Poznań

Od pewnego czasu informujemy o gwałtownym wzroście poziomu wody w Warcie. We wtorek, 20 lutego, wodomierz przy moście św. Rocha zarejestrował poziom 417 cm. To oznacza, że rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy, który rozpoczyna się od 400 cm. Brakuje już niewiele do osiągnięcia stanu alarmowego.

fot. Łukasz Gdak

W środę, 21 lutego poziom wody w Warcie wynosił 416 centymetrów. Od tego dnia zauważalny był powolny spadek poziomu rzeki. W czwartek, 22 lutego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że o godzinie 8 rano poziomu wody na wskaźniku sięgał 414 cm.

Poziom rzeki Warty spada/ fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Należy zachować szczególną ostrożność

Poziom rzeki Warty spada, jednak sytuację należy nadal monitorować na bieżąco. Synoptycy nie przewidują dużych wzrostów wody. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności w poruszaniu się przy Warcie.

Warto zauważyć, że Wartostrada miejscami nadal pozostaje zamknięta. Na niektórych zjazdach oraz w kilkunastu punktach na trasie umieszczono barierki i znaki zakazu ruchu. Fragmenty trasy między mostem Królowej Jadwigi a mostem Chrobrego tymczasowo zostały zamknięte, podobnie jak odcinek wzdłuż rzeki Cybiny. W rejonie Bramy Poznania oraz w okolicach osiedla Piastowskiego i ulic Piastowskiej i Bielniki należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj także: Warta przekroczyła stan ostrzegawczy. Jakie kroki podejmie miasto?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl