Rondo Rataje w Poznaniu problematyczne? Powstał kolejny film wyjaśniający jak po nim jechać [WIDEO]

Rondo Rataje w Poznaniu ponownie wzięto na tapet, jako jedno z bardziej skomplikowanych węzłów drogowych w Polsce. Upłynęło już blisko dwa lata od otwarcia po przebudowie. Co jakiś czas dochodzi na nim do stłuczki lub kolizji drogowej. Tym razem twórca popularnego kanału na YouTube, Autostrady Polska postanowił przyjrzeć się bliżej tej kwestii, publikując instruktażowy film na temat ronda.

Po przebudowie Ronda Rataje w kwietniu 2022 roku, wielu kierowców zaczęło zgłaszać trudności z poruszaniem się na tym obszarze. Dochodziło często do niebezpiecznych sytuacji, gdzie samochody zajeżdżały sobie nawzajem drogę, zwłaszcza podczas nagłych zmian pasa ruchu. Mimo podjętych przez Poznańskie Inwestycje Miejskie działań mających na celu ułatwienie poruszania się na rondzie problem nie zniknął.

Analiza problemu na YouTube

Twórca kanału Autostrady Polska na YouTube zdecydował się przyjrzeć bliżej kwestii bezpieczeństwa na Rondzie Rataje. W długim filmie instruktażowym przedstawił analizę sytuacji oraz wskazał na najbardziej problematyczne obszary ronda, zwracając szczególną uwagę na skręt w lewo dla kierowców jadących od strony Jana Pawła II w kierunku Franowa. Autor filmu zwraca uwagę na częste naruszenia przepisów drogowych oraz trudności w poruszaniu się po tym obszarze.

W filmie twórca kanału Autostrady Polska przygotował dwuczęściową analizę problemu na Rondzie Rataje. Pierwsza część dotyczy omówienia głównych trudności występujących na rondzie, podczas gdy w drugiej części opublikowano rozmowy z ekspertem dr. Jeremim Rychlewskim z Politechniki Poznańskiej. Założeniem filmu jest zwrócenie uwagi na problem oraz poszukiwanie potencjalnych rozwiązań, które mogłyby poprawić bezpieczeństwo na rondzie.

Zobacz film:

Czytaj też: Remont Starego Rynku w Poznaniu. Są pierwsze poprawki granitowej kostki [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl