Nowe mieszkania komunalne w Poznaniu

Ponad 40 rodzin będzie mogło wprowadzić się do mieszkań komunalnych przy ul. Zawady. Dziś klucze do mieszkań wręczyli im przedstawiciele władz Poznania.

W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach zamieszka 46 rodzin. Mieszkania są dwupokojowe – 31 ma powierzchnię około 50 m kw., 15 kolejnych zaprojektowanych zostało jako dwupokojowe, ale z aneksem kuchennym o nieco mniejszej powierzchni (37-38 m2). Wszystkie mają balkony. Choć budynki nie są podpiwniczone, do dyspozycji lokatorów są pomieszczenia gospodarcze na klatkach schodowych.

fot. UMP

Trzy mieszkania zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie lokale są gotowe do zamieszkania – z panelami na podłogach, płytkami w kuchni i w pełni wyposażoną łazienką. Oprócz tego, do dyspozycji lokatorów oddany został zagospodarowany teren wokół budynków – plac zabaw dla najmłodszych, nowe drogi i chodniki oraz parkingi.

fot. UMP

Chętnych na zamieszkanie na Zawadach było ponad trzykrotnie więcej niż oferowanych mieszkań. Rodziny, które tym razem nie znalazły się w gronie zakwalifikowanych do przeprowadzki, mają szansę na zdobycie nowego lokum po zakończeniu kolejnych inwestycji realizowanych przez spółkę.

Budowa bloków komunalnych na Zawadach rozpoczęła się w kwietniu 2017 r. i trwała do grudnia 2018 r. Koszt przedsięwzięcia to niespełna 8 milionów złotych. 35 procent kosztów kwalifikowanych pokryje dotacja z Funduszu Dopłat, rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl