Reżyser z Japonii przyjedzie do Poznania. Co tu będzie robił?

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator” ugości w tym roku Masaakiego Yuasę. To jeden z najbardziej cenionych twórców anime na świecie. Podczas poznańskiego festiwalu (25-30 czerwca) widzowie będą mieli okazję obejrzeć wybrane pełnometrażowe i krótkometrażowe produkcje reżysera. A także porozmawiać z nim w sali kinowej podczas spotkań.

Masaaki Yuasa urodził się w1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii. Jest reżyserem filmów animowanych. Zdobył międzynarodowe uznanie za swoje produkcje. W jego twórczości często pojawiają się trudne tematy połączone z eksperymentalną formą animacji.

Na przestrzeni lat stworzył filmy i seriale skierowane zarówno do młodego odbiorcy, jak i osób dorosłych. Jego produkcje, takie jak „Mind Game”, „The Night is Short, Walk On Girl” oraz „Lu Over the Wall” uhonorowano prestiżowymi nagrodami na festiwalach, w tym na Annecy International Animation Film Festival, czy Japan Media Arts Festival.

Prawdziwy międzynarodowy rozgłos przyniosły mu produkcje dostępne na platformie Netflix. „Devilman Crybaby” oraz „Japan Sinks: 2020”, które przyczyniły się do ugruntowania jego pozycji, jako jednego z najwybitniejszych twórców anime.

Podczas 17. edycji festiwalu „Animator” będzie można obejrzeć wybrane produkcje Masaakiego Yuasy m.in. film „Mind Game”. To historia Nishiego, zakochanego nieudacznika, który po śmiertelnym starciu z japońską mafią trafia do nieba i z powrotem. Z kolei „Ride Your Wave” opowiada relacji surferki i strażaka. Pełny program festiwalu będzie dostępny od czerwca na oficjalnej stronie www.animator-festival.com

17. Animator odbędzie się w Poznaniu w terminie od 25 do 30 czerwca 2024 roku w Kinie Muza oraz zaprzyjaźnionych lokalizacjach w centrum Poznania.

Masaaki Yuasa (fot. mat. prasowy)

Czytaj też: Rozpoczyna się „Next Fest”. Co musi mieć w sobie przyszła gwiazda polskiej sceny muzycznej?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl