Męskie Granie już w lipcu. Wiemy kto zagra w Poznaniu

W tym roku Męskie Granie w Poznaniu wybrzmi 26 i 27 lipca w Parku Cytadela. W letniej aurze zaśpiewają m.in. Daria Zawiałow, Artur Rojek, Kortez. To już 15 edycja festiwalu.

Męskie Granie to już kultowy festiwal muzyczny. Wystartował w 2010 roku i od tego czasu zyskał wiernych fanów i fanki. W poprzednich latach na scenach męskiego grania występowali m.in. Artur Rojek, Monika Brodka, Natalia Grosiak, Katarzyna Groniec, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski czy Katarzyna Nosowska. Męskie granie to również hymn, czyli piosenka przewodnia. Powstaje co roku z okazji nowej edycji. Tego, kto zaśpiewa tegoroczny hymn jeszcze nie wiemy.

Kto wystąpi w Poznaniu?

Piątek 26.07

W piątek na Scenie Głównej w Poznaniu wystąpią: Spięty, Voo Voo i Leszek Możdżer, Kortez, Daria Zawiałow oraz Męskie Granie Orkiestra 2015 – Smolik, Mela Koteluk, Fisz, Tomasz Organek.

Natomiast na scenie Ż: Cheap Tobbaco, Kuba Dąbrowski, Homo Twist, Smolik//Kev Fox, Skalpel AV Set.

Sobota 27.07

Na scenie głównej: Matylda/Łukasiewicz, Tomek Lipiński, Błażej Król x GOD (Gorzowska Orkiestra Dęta), Artur Rojek oraz Męskie Granie Orkiestra 2024.

Na scenie Ż wystąpią: VHS, The Stubs, Projekt WOW (Waligóra, Odoszewski, Wolas), Grubson i Beskres

Fani cały czas czekają na rozpoczęcie sprzedaży biletów. Ta najprawdopodobniej ruszyć ma w środę 24 kwietnia w południe.

Męskie Granie poprzednie edycje fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: W trzy dni, siedem ważnych imprez targowych | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl