Renowacja Starej Rzeźni. Inwestor ma pozwolenie na remont

Firma Vastint poinformowała, że udało jej się otrzymać zgodę na remont, oraz zmianę funkcji trzech pierwszych budynków historycznych w kompleksie Stara Rzeźnia w Poznaniu. Przyszłość pozostałej części obiektów stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ STARA RZEŹNIA?

Prace budowlane mają się rozpocząć najprawdopodobniej latem tego roku, zaraz po wyborze generalnego wykonawcy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inwestycję rozpoczynamy od renowacji historycznych budynków zlokalizowanych tuż przy wejściu głównym na teren Starej Rzeźni od strony ul. Garbary. W przeszłości były to budynki administracyjne dyrekcji i działu handlowego (później przedszkole) oraz portiernia. Po zakończeniu prac, tj. renowacji elewacji i remoncie wnętrz, obiekty będą oferować powierzchnię biurowo-usługową. W jednym z nich planujemy otworzyć biuro projektu, gdzie będzie można obejrzeć makietę Starej Rzeźni oraz uzyskać informacje na temat inwestycji. – mówi Rafał Przybył, Regional Manager Vastint Poland

Przygotowany przez inwestora plan przebudowy ma sprawić, że Stara Rzeźnia przekształci się w wielofunkcyjny oraz interesujący architektonicznie kompleks. Szacowana powierzchnia zabudowy wynosi ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestorzy zapewniają, że ten projekt przywróci świetność zabytkowym budynkom. Zostaną one przeznaczone na biura, mieszkania, obiekty kultury, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne.

Plan przebudowy pozostałej części Starej Rzeźni to nadal temat rozmów – obecnie jest konsultowany przez władze miasta, w ramach procedury uchwalania planu miejscowego.

Paulina Juzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl